Aktywne filtry

Gromadzenie wody deszczowej w ogrodach przydomowych staje się coraz bardziej popularne, a ma na to wpływ wiele czynników. Należą do nich min.:

  • ogólnopanujący proekologiczny trend;
  • coraz wyższe temperatury powietrza oraz ograniczona ilość opadów i idąca za tym konieczność nawadniania roślin;
  • aspekt ekonomiczny i wynikające z tego korzyści dla portfela. 

Niestety z każdym kolejnym rokiem coraz więcej terenu naszego kraju dotyka problem związany ze skąpymi opadami, a co za tym idzie coraz mniejszymi zasobami wody. W związku z tym jej gromadzenie, to nie tylko moda czy chęć obniżenia rachunków aale już konieczność. Zbieranie deszczówki spływającej wprost z dachu do pojemnika czy beczki jest niezwykle proste i umożliwi ponowne jej wykorzystanie. Warto podkreślić, że deszczówka z powodzeniem zastępuje wodę wodociągową. Nada się nie tylko do nawadniania roślin na balkonach, tarasach  czy w ogrodach ale również do mycia, samochodów, mebli ogrodowych czy czyszczenia różnego rodzaju nawierzchni. 

Aby gromadzić wodę deszczową warto wybierać produkty przede wszystkim trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego najlepiej zdecydować się na artykuły specjalnie do tego dedykowane i nie koniecznie wykorzystywać  stare przedmioty, które często  nie mają odpowiednich właściwości do przechowywania czy zabezpieczenia wody przed zanieczyszczeniem. 

Naziemne pojemniki na deszczówkę zwykle montuje się bezpośrednio obok rury spustowej, którą woda spływa z dachu. Takie rozwiązanie należy do zdecydowanie najłatwiejszych.

Odpowiadając na Państwa potrzeby sklep EcoOgrody.pl oferuje szeroką gamę pojemników na wodę deszczową w wielu wariantach pojemności, wzorach oraz możliwościach zastosowania.  W naszym asortymencie znajdziecie Państwo wysokiej jakości zbiorniki naziemne - nie tylko te tradycyjne, ale również te o charakterze dekoracyjnym, dzięki temu świetnie skomponują się zarówno z klasycznym jak i nowoczesnym ogrodem. 

Najlepiej rozważyć pojemniki wraz z pokrywą, możliwością podłączenia węża oraz kranem i od razu wygodnie dobrać potrzebne akcesoria. 

W efekcie montaż będzie niezwykle łatwy, a zbieranie deszczówki proste, przyjemne, i ekonomiczne, a co najważniejsze przyjazne dla środowiska.